×

Vee's Jamajka - Blue Mountain 250g

Velmi harmonická a vyvážená, měkká, plné chuťi, sladká kyselinka a vůně ořechů, ananasu a citrusových plodů.

Přečíst článekShow less
700 Kč (s DPH)
Vyprodáno
Popis

Pravá jamajská káva "Blue Mountain" je jednou z nejdražších káv na světě, mezi kávami "Chateaux Petrus" nebo "Le Pin", káva s kultovním statusem, kolem níž se točí mýty. Zda je vysoká cena této vzácné komodity ve správném poměru ke zvýšenému požitku z pití, si musí každý rozhodnout sám. Kromě toho je pravá "Blue Mountain" z nejlepší modrozelené zelené kávy potěšením pro každého znalce.

První kávovníky přivezli na Jamajku Francouzi z Martiniku v roce 1728. V současné době má oblast pěstování Blue Mountain na Jamajce rozlohu pouhých 6 000 hektarů, takže veškerá káva s označením Blue Mountain nemůže být vypěstována v této oblasti. Pravá jamajská Blue Mountain roste v ideálních klimatických podmínkách ve středu východní části ostrova na sopečných jižních svazích až 2300 m vysokého pohoří Blue Mountains, které protíná ostrov od západu k východu. Nejlepší káva Blue Mountain pochází téměř výhradně z menších plantáží s kávovými terasami ve vyšších pohořích, například z Wallenfordu, Silver Hillu nebo Atlanty. Kávu z kávové plantáže Wallenford považujeme za nejlepší "Blue Mountain" v současnosti. Jamajská vláda dlouho trvala na tom, aby se veškerá úroda Blue Mountain pražila na Jamajce. Dnes Jamajka vyváží také zelenou kávu. Většina úrody se prodává do Japonska. V prvotřídních tokijských restauracích se nyní za šálek pravé "modré hory" platí až 40 eur.

Jamaica Blue Mountain je harmonická a vyvážená, má měkké, středně plné tělo s ušlechtilou, sladkou kyselinkou a vůní ořechů, ananasu a citrusových plodů. 100% prémiová káva Blue Mountain Arabica certifikovaná Jamajskou radou pro kávový průmysl.

Přečíst článekShow less
Detaily produktu
Pražení
Aroma
Tělo
Ovocná příchuť
Oříšková příchuť
Čokoládová příchuť
Pikantní příchuť
Sladká příchuť

Příprava

Aeropress
Chemex
Clever dripper
Filtrovaná káva
French press
Moka konvička
Překapávaná káva
V60
Vacuum pot

Region

Latinská Amerika
DOPRAVA
Platba při převzetí (dobírkou)
ZDARMA

Platba při převzetí zboží je nejrychlejší a nejjednodušší způsob platby. Platit můžete hotově v českých korunách.

Platba bankovním převodem
ZDARMA

Po odeslání objednávky Vám ihned zobrazíme a také zašleme na email informace k provedení platby na náš účet ve FIO bance. Jakmile bude platba přijata, objednávku odešleme.

PLATBA
Kurýr: 1-2 pracovní dny
124 Kč s DPH

Zboží je doručováno obvykle následující pracovní den po dni, kdy Vám odešleme informaci o vyexpedování zboží. Přepravní společnost Vám zašle e-mailem a případně SMS zprávou (pokud je k dispozici mobilní tel. číslo) informaci o tom, kdy bude zboží doručováno na Vaši adresu.

Zásilkovna: 2-4 pracovní dny
80 Kč s DPH

Osobní odběr přes výdejní místa Zásilkovny. Vyberte pobočku, na které si přejete zboží vyzvednout. Jakmile bude připraveno, obdržíte e-mailem a případně SMS zprávou (pokud je k dispozici mobilní tel. číslo), že je zboží připraveno k vyzvednutí. Přehled poboček Zásilkovny >

Menu

Settings

Click for more products.
Nenalezeny žádné produkty